Dobermanturk

Dobermanturk forumlari
Sistem saati: 15 Aralık 2018, 19:54

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 15 ileti ] 
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Almanya'da Secereli Köpek Satış Bilgileri
İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 11:06 
Yeni Dobi

Merhaba Arkadaşlar ,

adım Ali ve sitenize oldukça yeni katıldım sayılır. Uygun şartları sağladığımda alan koruma güdüsü ve sahibine bağlılığı güclü bir köpek edinmek istiyorum.Bu konu ile ilgili uzun süredir bulabildiğim her türlü kaynağı araştırdım ve sonunda Doberman besleyen veteriner arkadaşımın tavsiyesi ve benim de çocukluktan gelen hevesim sebebi ile Doberman da karar kıldım.

Site icindeki yazışmalardan Türkiye de secereli Doberman bulmanın kolay olmayacağını anladım ve bu nedenle yurt dışından temin etmenin yollarını araştırdım , bu arada aşağıda link ini verdiğim siteyi buldum. İlgili site devamlı güncellenmekte ve bu sitede Almanya da secereli Doberman yetiştiricilerinin satışa sundukları yavrular , anne / babaları ile ilgili tüm bilgi ve resimleri bulabilirsiniz umarım faydası olur ama sitedeki yavrulara bakmak bile çok keyifli.

http://www.dobermann.com/dobermannwelpen.htm

Herkeze selamlar

Sayfa başı
 Profile bak Özel mesaj gönder  

İleti başlığı: Re: Almanya'da Secereli Köpek Satış Bilgileri
İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 12:40 
Yeni Dobi

Türkiyede üretilip satılanlardan almamalısın ama yurt dısından gelip yavrulamıs varsa alabilirsinki yeni ciftlesme oldu sitemiz uyelerinden birinin.Ben o hatayı yaptm bilmedigimiz birinden seceresiz dobi aldk sen yapma derim ya yurt dısından al yada sitemizdki kaliteli dobermanlarının yavrularından al derim.. Tbi ben cok anlamam gordugum bilgiye gore soyluorm.

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 12:57 
Genç Dobi

http://www.dobermann.com/welpen/hause_anker/welpen.htm su lınke tıklayın ve kopeklerın anatomık yapısına kafasına vs herseyıne bakın bu kopeklerın orjınının almanya olduguna ınanmak ıstemıyor ınsan cok kotu...

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 13:13 
Yeni Dobi

Kesinlikle almadan önce cok iyi araştırmak gerekiyor sonucta hedef alınacak olan köpek ile uzun yıllar bir arada yaşamak.

Konunun uzmanı değilim ama link teki Almanya orjinli bu Dobermanlar dan daha iyilerini gördüğümü hatırlıyorum ,birde Almanya da köpekler oldukca pahalı gibi
1000,-€ lardan bahs ediyorlar.

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 13:17 
Genç Dobi

1000 euro ucuz zaten arkadasım yurtdıdından guzel bır kopek 1300-1500 euro artı 300-500 euro transport ucret ıle gelıor kı buda bı 4000 tl demek tabıkı baslangıc... dıer vet mama vs saymıyorum bıle...
floyd68 yazdı:
Kesinlikle almadan önce cok iyi araştırmak gerekiyor sonucta hedef alınacak olan köpek ile uzun yıllar bir arada yaşamak.

Konunun uzmanı değilim ama link teki Almanya orjinli bu Dobermanlar dan daha iyilerini gördüğümü hatırlıyorum ,birde Almanya da köpekler oldukca pahalı gibi
1000,-€ lardan bahs ediyorlar.

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 13:31 
Yeni Dobi

Almanyada'ki kennellar (ukrayna benzer bir kaç ülke ) iş kapasitesini ön planda tutuyor Doğu avrupa ulkelerinin köpekleri fiziksel anlamda daha güçlü yapıya sahip olması orjinle alakalı bir durum degıl tercıh meselesı yoksa almanyada bir köpegın üretime girmesi için istenen özellikler daha fazla show-work ayrımı olmaksızın dobermann çalışması gereken bır köpek ancak ben eğitime daha aç daha istekli köpek ıstıyorum dıyen sahip tercihini iş kapasitesi yuksek secereden yana kullanır buda Almanyada'ki üretimlerde ön planda diğer dobermannlar ıcın calısmaya ısteksız demıyorum ancak IDC sonuclarıda ortada

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 13:36 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

Ben Ice'ın yavrularını 1000 Euro ya satacağım,Almanya'dan 1500 Euro altında yavru alamazsınız ayrıca nakliyesi de var tabii.

Ice'ın seceresini aşağıdaki linkte görebilirsiniz.

http://www.dobermanturkey.com/Pedigree.php

Ice ile ilgili bütün bilgileri de aşağıdaki linkte bulabilirsiniz

viewtopic.php?f=5&t=700

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 13:52 
Yeni Dobi

Maşallah harika bir köpek !!! Türkiye de bu kalitede köpek temin edebildikten sonra yurt dışındaki kendini beğenmiş satıcı ile ve bir sürü prosedür ile uğraşmaya hic gerek yok .

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 14:07 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

floyd68 yazdı:
Maşallah harika bir köpek !!! Türkiye de bu kalitede köpek temin edebildikten sonra yurt dışındaki kendini beğenmiş satıcı ile ve bir sürü prosedür ile uğraşmaya hic gerek yok .

Teşekkürler,işte artık biz bu Türkiye'ye getirdiğimiz köpeklerin yavrularını da iyi evlere verebilirsek ve bu yavrularda derneğin kontrolü altında iyi dişi veya erkeklerle çiftleşirlerse 3-10 sene arasında Türkiye'de her tarafta güzel Doberman bulabileceğiz.

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 14:13 
Genç Dobi

ıron yazdı:
http://www.dobermann.com/welpen/hause_anker/welpen.htm su lınke tıklayın ve kopeklerın anatomık yapısına kafasına vs herseyıne bakın bu kopeklerın orjınının almanya olduguna ınanmak ıstemıyor ınsan cok kotu...

Bu köpeklerin seceresine baktınız mı? Karakterleri ve iş guçleri konusunda bir fikriniz vardır sanırım.

Dobermann'ı biblo olarak görmeyelim lutfen. Fizik her şey değil dobermann'da ve standartlar bir butun. nedir bunlar:

1. Karakter
2. Sağlık
3. Fizik

Karakter ve sağlık bire bir gider. Karakterinde ya da sağlığında problem olan köpekler anında elenir. İsterse dunyanın en guzel hayvanı olsun. Ama karakter ve sağlık yerindeyse, fiziki standartların bir kısmı tolere edilebilir. Örneğin diş eksişi tolere edilmeyen bir fiziki kusurken, ayakların açısı tolere edilir, mukemmel almaz ama çok iyi alır, iyi alır. Ama karakterde sorun varsa isterse fiziği mukemmel olsun. HD varsa isterse göğsuyle dağları devirsin. Kimse umursamaz.

Örnek gösterdiğiniz köpeklerin kafasını gözunu bir kenara bırakın, zaten köpekler standartları tutturuyor, hatası olabilir fakat standartlara uymasalar zaten uretilmezler. Secerelerindeki diğer bilgilere odaklanın derim ben.

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 14:18 
Tecrübeli Dobi

Cem yazdı:
floyd68 yazdı:

Teşekkürler,işte artık biz bu Türkiye'ye getirdiğimiz köpeklerin yavrularını da iyi evlere verebilirsek ve bu yavrularda derneğin kontrolü altında iyi dişi veya erkeklerle çiftleşirlerse 3-10 sene arasında Türkiye'de her tarafta güzel Doberman bulabileceğiz.

evet inşallah tüm amacımız bu zaten.öncelikle ülkemizdeki doberman kalitesini yükselteceğiz.yavru almayı düşünenler ıce ve fronun yavrularını değerlendirin petlerde 1000tl yazan dobermanlar var 500 den aşşağı vermiyorlar ama biz o dobermanların üremesini istemiyoruz.
şunu da belirteyim durumu iyi olan ve doberman seven yurtdışından almak isteyen kişilerde ülkemizde geliştirmek istediğimiz çerçevede kan vs. renk görünüm kafa yapısı gibi, selesyonu ayarlamak için birlikte karar verelim bu konuda kenellerle sık sık görüşen arkadaşlarımız var onlar herşeyi ayarlarlar.yardımcı olurlar.tecrübesi olmayanlar için söylüyorum.bu konuda bilgili arkadaşlarda tartışıp en iyi kanı ülkemize getirebiliriz.

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 14:34 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

Şu anda dünyada ki en iyi kanların hepsi Türkiye'de var,Fedor hariç galiba,ama bunların % 99 u erkek olunca hiç bir işe yaramıyor :)

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 14:53 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

fedor kanı gelecek TR ye, dişi olarak :)

yakındır. supriz olsunnn

Sayfa başı

İletiTarih: 17 Ağustos 2010, 14:55 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

Tamam zaten o da gelince eksiğimiz kalmıyor :)

Sayfa başı

İletiTarih: 28 Ekim 2015, 13:55 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

FCI secereli doberman yavrularına

http://www.vonbagira.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sayfa başı

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 15 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Bing [Bot] ve 6 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz