Dobermanturk

Dobermanturk forumlari
Sistem saati: 23 Eylül 2020, 08:46

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 4 ileti ] 
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Malesef tuvalet sorunu
İletiTarih: 15 Mart 2010, 10:33 
Yeni Dobi

tuvaletle ilgili birşeyler paylaşılmış okudum sorun etmelimiyim bilmiyorum ama yoruldum ve gözüm dönmeye başladı 7,5 aylık yakışıklı bir oğlum var ve malesef yanlız bıraktığımda ki bu işe gittiğim zaman, kesinlikle tuvaletini yapmaktan ve bunu mutfağıma yapmaktan vazgeçmiyor

şuan için sabah akşam 2 sefer yemek yiyor ve 3 sefer dışarı çıkıyor tepki alıcağımı biliyorum ama saklamayıdadoğru bulmuyorum sabretmeyi denedim hatta eşime bile bukadar sabretmedim ne ödül ne de dayak sonuç değişmiyor kendi evim tek yaşıyorum ama ailemden tepki almaya başladım buda beni iyice germeye başladı :'(

Sayfa başı
 Profile bak Özel mesaj gönder  

İleti başlığı: Re: Malesef tuvalet sorunu
İletiTarih: 15 Mart 2010, 11:13 
Genç Dobi

İlgisizlıkten yapiyor olabilir dikkat cekmek icin ve tuvaletini ayni saatlere denk getirmeye calisin

Sayfa başı

İletiTarih: 15 Mart 2010, 20:38 
Yetişkin Dobi
Kullanıcı avatarı

belki hep söylenmiş şeyleri söyleyeceğiz ama ateş ile 7 aylık civardaki durumlarımızdan bahsedeyim isterseniz belik yardımcı olabilir sizin sorunlariniza...
*bu aylar wc olayini tam çözmeye başlıyacağı zamanlar kısa vadeli değil ama uzun vadeli çözüm arayacaksiniz...ilk olarak dışarı gezmelerden döünşlerde muhakkak tuvaletini yapsın gerekirse 1 saat fazla oyalanın ama yaptırmadan içeri girmeyin... ve mümkünse dışarı gezmeleri yemekten 30 dk sonra yapın kesin dışarı yapacaktır...ben bir saat değil 2 saat fazladan dışarda beklediğimi biliyorum...
*ayrica mutfak olayinda ise şöyle bir çözüm evin içinde özgür oluyorsa mutfakta daha evvel tuvalet yaptığı için orasını yer etmiştir artık oraya yapmasi kaçınılmaz olacaktir ilerleyen yaşlarda bile o yüzden mutfak olayini yasaklayin kapisini filan kilitleyin...ya başka bir yere yaparsa diyeceksiniz şöyle birşey önerebilirim yaşadığı alan geniş bir alansa evin içinde özgürce dolaşabiliyorsa ilk olarak yaşadığı alanı küçültmekten başlayabilirsiniz olaya mesela saadece 1 odada yaşasın ve o odanın dışına sizin kontrolünüzde çıksın dobermanlar (hatta bütün köpekler)akıllı hayvanlardır yaşadığı yeri temiz tutarlar ve oraya yapmazlar...
biz bu tarz uygulamalar ile mükemmel sonuç aldık ateş şuanda 2 yaşını doldurdu ve 7 aydan 1 yaşa kadar olan bölümde büyük ölçüde %65-70 oraninda başarılı idik fakat 1 yaşından sonra sadece 2 kez içeride yaptı tuvaletini buda %100 lük bi oran 1 senedir çok rahatiz hiç bir sorunumuz yok...

Sayfa başı

İletiTarih: 16 Mart 2010, 16:54 
Yeni Dobi

yaşadığı alan evin 3 odası mutfak griş holü ve oturma odam diğer kapılar kapalı oturduğumuz odaya asla yapmıyor vardiyalı çalışmam işimi zorlaştırıyor aynı saati denk getiremiyorum ortalama 2 saat oynuyor bir hafta boyunca 07:30 da çıkıyor bir hafta boyuncada 08:45 de anca evde oluyorum :(

küçükken mutfak ve giriş holüm fayans olduğu için ses çıkartmıyordum temizlemek daha rahattı şimdi malesef sorun haline geldi gece ben evdeyken aynı odada yatıyoruz 21:30 suları dışarı çıkıyoruz dışarda yapsa bile gece evde muhakkak bi yokluyor izin vermiyorum en fazla 2 sefer daha deniyor sonra yatıyor ama ben geceye geçtiğimde 19:30 sularında dışarı çıkıyor 1 satte geri dönüyoruz dışarda yaptığından fazlasını evde yine yapıyor

Sayfa başı

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 4 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz