Dobermanturk

Dobermanturk forumlari
Sistem saati: 27 Ekim 2020, 18:18

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 36 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: IDC 2013
İletiTarih: 30 Ağustos 2013, 22:57 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

az kaldı, tahminleri alalım.

black puppy male : quick veget del rio bianco ya da prince piero di perlanera
black puppy female : debra von bagira :D (zor ama neden olmasın hehe)

junior black male : toscano del diamante nero
junior brown female : zoe copper ginga house

brown male : oz di casa giardino
brown female : havana dei due intenti

black male : orson von nemesis, maxim di altobello, ulisse del tibur
black female : ferrari di perlanera, pride of russia barbarossa

tahminlerimin bazıları bunlar..

TR den bildigim kadarıyla debra ve vera katılıyor. baska kopek yok katılan heralde.

Sayfa başı
 Profile bak Özel mesaj gönder  

İleti başlığı: Re: IDC 2013
İletiTarih: 31 Ağustos 2013, 12:09 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

debra 27 vera 40 kopek ile yarısacak bu arada.

Sayfa başı

İletiTarih: 01 Eylül 2013, 15:05 
Doberman Tutkunu
Kullanıcı avatarı

Tahminlerimi yüksek ihtimâlden düşük ihtimâle doğru sıraladım. Tabiî sıraladığım köpekler katılacaklar mı bilmiyorum ama katılırlarsa bu seneki favorilerim:

Black Males: Maxim di Altobello, Orson v. Nemesis, Pride of Russia Sidor
Black Females: Diva D'Oro di Perlanera, Kriegerhof Viva l'Amore, Tahi-Réme Icy

Brown Males: Jork del Nasi, Uno Best of Island
Brown Females: Kalina Betelges, Edina del Diamante Nero, Stay in Style Jadore

Sayfa başı

İletiTarih: 01 Eylül 2013, 22:15 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

black female : savana betelges

Sayfa başı

İletiTarih: 08 Eylül 2013, 21:32 
Doberman Tutkunu
Kullanıcı avatarı

Tebrikler Emre. :)

Sayfa başı

İletiTarih: 10 Eylül 2013, 20:01 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

IDC 2013 te, toplamda 565 kendi sınıfında 27 kopek arasından yerli uretimimiz Debra v. Bagira finallere kalarak 4. olmuştur.

dünya sampiyonlugundan sonra, idc finalistligi vs, emeklerimizin karsılıgını yavas yavas alıyoruz :)

Sayfa başı

İletiTarih: 10 Eylül 2013, 20:35 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

yarıstıgımız ve gectigimiz kopekler :) artık yavas yavas yerli uretimlere inanır umarım dobermancılar.

PIQUE DAME di Perlanera (Sant Kreal Zeus – Ferrari Flying di Perlanera)
Smart Wood Hills BUTTERFLY (Kriegerhof Extempor Eliot – Smart Wood Hills Glenmoangie)
AKEMI RENE del Monte Aspro (Veyron del Monte Aspro – Scarlet del Monte Aspro)
AMORELLA vom Haus Liopiris (Citto vom Haus Liopiris – Daisy Cobra)
BETANI de Gagnant (Iron di Casa Fox – Tara de Gagnant)
BLACK QUEEN (Athos Ab Storm – Hamanda di Baia Nera)
BUGATTI vom Haus Erfullungen Vunschen (Ramonburg’s Hillo – Hamavari vom Haus Erfullungen Vunschen)
Casa di Fera BLACKBERRY (Zedor del Nasi – Elegant Line Sorbonna)
DEBRA v. Bagira (Ali Alvaro di Perlanera – Rosen Daker)
DERZHAVA vom Haus Erfullungen Vunschen (Pride of Russia Kaspij – Modus Ost Uzume Uzuri)
DRINA von House Black Berry (Maxim di Altobello – Aria v. Zaxhouse)
Eria Pro VERONA (Pride of Russia Sidor – Eria Pro Quarz Style)
FLORENTINA del Cuore Nero (Obi Wan Kenobi de Grande Vinko – Hana del Nasi)
FIRST LADY of Hoffmann House (Purgaj Porsche di Altobello – Carrie del Nasi)
FUNKY de la Scytha (Iron di Casa Fox – Atia Aurelia de la Scytha)
Grand Mollis OMEGA (Kriegerhof Extempore Eliot – Grand Mollis Atlanta)
NYX di Altobello (Purgaj’s Porsche di Altobello – Dreamgirl di Altobello)
PANAMERA di Perlanera (Sant Kreal Zeus – Ferrari Flying di Perlanera)
Sant Kreal JAIOI SUN (Pride of Russia Sidor – Sant Kreal Citadel)
Sant Kreal SHARON (Sant Kreal Zvenislav – Sant Kreal Tephida)
SELECTION del Nasi (Mitto del Nasi – Eureka del Nasi)
Stay in Style NAYARA (Teraline Midgard – Stay in Style Hera-Hecate)
Tahi-reme FIONA (Destiny’s Phoenix Highway to Hell – Tahi-reme Icy)
Teraline INANTE (Blackjack Bluffer von Jahrestal – Teraline Montera)
TERRY di Casa Giardino (Tahi-reme Max – Vera di Casa Giardino)

Sayfa başı

İletiTarih: 13 Eylül 2013, 09:21 
Genç Dobi
Kullanıcı avatarı

Ne çok bu yerli üretim yabancı üretim lafı geçmeye başladı buralarda. İnanılacak ya da inanılmayacak bir durum yok. İki köpek çiftleşir ortaya 8-10 tane yavru çıkar kimi iyi olur kimi kötü, uzayda da üretsen dünya da da. Ha bu üretim dediğiniz fırında pişen çeşitli karışımlar eklenen falan bir şey ise o başka. Birileri buraları kendi ticarethanelerine çevirme telaşında, sevdiğimiz aşık olduğumuz ırk adına üzgünüm...

Sayfa başı

İletiTarih: 13 Eylül 2013, 12:02 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

Nazım Ercan yazdı:
Ne çok bu yerli üretim yabancı üretim lafı geçmeye başladı buralarda. İnanılacak ya da inanılmayacak bir durum yok. İki köpek çiftleşir ortaya 8-10 tane yavru çıkar kimi iyi olur kimi kötü, uzayda da üretsen dünya da da. Ha bu üretim dediğiniz fırında pişen çeşitli karışımlar eklenen falan bir şey ise o başka. Birileri buraları kendi ticarethanelerine çevirme telaşında, sevdiğimiz aşık olduğumuz ırk adına üzgünüm...

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak kotu bir sey nazım bey.

su birilerini de bi acıklarsanız iyi olur hani, zira siteye uye olan ve uretici ismi olan 3 kişi var. şeref, ben ve ozcan. hangimiz ticarethaneye cevirmeye calısıyoruz acaba? sevdiginiz aşık oldugunuz ırkın iyi temsilcilerinin kendi ulkenizden cıkmasını umursamiyorsanız zaten bambaska bir dunyadasınız demektir.

size uzun uzun yazıp aydınlatmak isterdim ama, mentalite farkı büyük.

Sayfa başı

İletiTarih: 13 Eylül 2013, 12:49 
Yavru Dobi

Nazım bey ben haksızlık ettiğinizi düşünüyorum, sevdiğiniz ırk adınada hiç endişelenmenize gerek yok forumdaki herkes farkındaki çok doğru bi yolda ilerliyoruz. Bu ticarethane olayınıda anlayabilmiş değilim.insanlar tr adına ırk Derneği'ni temsil etmek için her yıl sadece ıdcye ortama 3600km belki daha fazla yol yapıp tonla para harcıyorlar ve elde ettikleri başarılarını burda bizlerle paylaşıyorlar bence eleştiri yerine biraz taktir etmek daha doğru olur diye düşünüyorum bide böyle dünya çapında bi şampiyonada "yerli üretimle" derece elde edilince gurur duymaktan başka yapılacak pek bişey yok.bence bu başlığı böyle tatsız bi konuyla meşgul etmeyelim..

Sayfa başı

İletiTarih: 13 Eylül 2013, 13:56 
Genç Dobi
Kullanıcı avatarı

özgür. yazdı:
Nazım bey ben haksızlık ettiğinizi düşünüyorum, sevdiğiniz ırk adınada hiç endişelenmenize gerek yok forumdaki herkes farkındaki çok doğru bi yolda ilerliyoruz. Bu ticarethane olayınıda anlayabilmiş değilim.insanlar tr adına ırk Derneği'ni temsil etmek için her yıl sadece ıdcye ortama 3600km belki daha fazla yol yapıp tonla para harcıyorlar ve elde ettikleri başarılarını burda bizlerle paylaşıyorlar bence eleştiri yerine biraz taktir etmek daha doğru olur diye düşünüyorum bide böyle dünya çapında bi şampiyonada "yerli üretimle" derece elde edilince gurur duymaktan başka yapılacak pek bişey yok.bence bu başlığı böyle tatsız bi konuyla meşgul etmeyelim..

Durmak yok yola devam o zaman Özgür bey. Ayrıca ırk adına bir endişem yok, ben doğmadan önce bu ırk vardı ben öldükten sonra da olacak. Kimsenin derdi ülke temsili değil 3600 km giderken, bir derece daha ekleyip, damızlığa, birkaç batın daha iyi karla satmak. Hangi temsilin fantazisindesiniz ayrıca, burası Türkiye, kimse futboldan başka temsile prim vermez. Taş çatladı 1000-2000 kişilik bir camiayız tüm ırk dernekleri olarak neredeyse. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu biraz. Neyse haklısınız meşgul etmeyelim.

Sayfa başı

İletiTarih: 13 Eylül 2013, 14:09 
Genç Dobi
Kullanıcı avatarı

Fro yazdı:
Nazım Ercan yazdı:

su birilerini de bi acıklarsanız iyi olur hani, zira siteye uye olan ve uretici ismi olan 3 kişi var. şeref, ben ve ozcan. hangimiz ticarethaneye cevirmeye calısıyoruz acaba? sevdiginiz aşık oldugunuz ırkın iyi temsilcilerinin kendi ulkenizden cıkmasını umursamiyorsanız zaten bambaska bir dunyadasınız demektir.

Bilgi düzeyim konusunda en ufak bir fikriniz yok o yüzden ciddiye almıyorum klasik etkili giriş cümlesi tarzınızı. :)

Şu birilerinde ise açıklayacak çok da fazla bir şey yok aslında kimin adı üreticiyse o dur. Diğer arkadaşlarda da benzer durum varsa da tüccar zihniyette hepsinin üzerinde olduğunuz ve sizden başka bir üreticiye tahammülde bile zorlandığınızdan en başta siz varsınızı rahatlıkla söyleyebilirim. 3 üretici durumunu da çok anlayamadım, şu an Türkiye'de benim bildiğim 5 yada 6 batın var farklı kişiler tarafından secereli üretilmiş satılan yavru, yani 3 değil Emre bey. Beni ırkın iyi temsicilerinin nereden çıktığı ilgilendirmiyor, iyi temsilcilerin olması ilgilendiriyor, köpeklerin milliyeti yok benim için.

Ayrıca buradaki konunun dışında ama bu üretim ve satış zihniyeti Dobermanı bu hale getirdi zaten yalnızca showline bir köpek olarak kalmak üzere ağırlıklı Macar üreticiler sayesinde. Adı üretim oldumu karakter,fizik vs. her şeyi ile oynamak mübah sanırım bu güzel canlıların.

Neyse daha fazla yazmayacağım, kıt bilgimle bu konuda.

Sayfa başı

İletiTarih: 13 Eylül 2013, 19:43 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

Nazım Ercan yazdı:
özgür. yazdı:

Durmak yok yola devam o zaman Özgür bey. Ayrıca ırk adına bir endişem yok, ben doğmadan önce bu ırk vardı ben öldükten sonra da olacak. Kimsenin derdi ülke temsili değil 3600 km giderken, bir derece daha ekleyip, damızlığa, birkaç batın daha iyi karla satmak. Hangi temsilin fantazisindesiniz ayrıca, burası Türkiye, kimse futboldan başka temsile prim vermez. Taş çatladı 1000-2000 kişilik bir camiayız tüm ırk dernekleri olarak neredeyse. Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu biraz. Neyse haklısınız meşgul etmeyelim.

Nazım Ercan yazdı:
Fro yazdı:
Nazım Ercan yazdı:

Bilgi düzeyim konusunda en ufak bir fikriniz yok o yüzden ciddiye almıyorum klasik etkili giriş cümlesi tarzınızı. :)

Şu birilerinde ise açıklayacak çok da fazla bir şey yok aslında kimin adı üreticiyse o dur. Diğer arkadaşlarda da benzer durum varsa da tüccar zihniyette hepsinin üzerinde olduğunuz ve sizden başka bir üreticiye tahammülde bile zorlandığınızdan en başta siz varsınızı rahatlıkla söyleyebilirim. 3 üretici durumunu da çok anlayamadım, şu an Türkiye'de benim bildiğim 5 yada 6 batın var farklı kişiler tarafından secereli üretilmiş satılan yavru, yani 3 değil Emre bey. Beni ırkın iyi temsicilerinin nereden çıktığı ilgilendirmiyor, iyi temsilcilerin olması ilgilendiriyor, köpeklerin milliyeti yok benim için.

Ayrıca buradaki konunun dışında ama bu üretim ve satış zihniyeti Dobermanı bu hale getirdi zaten yalnızca showline bir köpek olarak kalmak üzere ağırlıklı Macar üreticiler sayesinde. Adı üretim oldumu karakter,fizik vs. her şeyi ile oynamak mübah sanırım bu güzel canlıların.

Neyse daha fazla yazmayacağım, kıt bilgimle bu konuda.

Nazım bey, once ki yazınızda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oldugunuzu dusunuyordum, su son 2 yazınızdan sonra bildigimiz bu konuda kara cahil oldugunuzu dusunuyorum, baya üzücü :)

simdi uluslararası yarısmalara daha cok kar etmek icin ve daha pahalı yavru satmak icin gittigimi soylemissiniz, peki neden 3 senedir yavru fiyat aralıgım aynı acaba nazım bey? bende ki yavru fiyarlarından haberiniz varmıydı? bu yolculukların bize para olarak ne kadar mal oldugundan haberiniz varmı peki? sizi kim doldurmussa sizden daha cahilmiş hehe. Eger Türkiye uretimi yavruların yurt dısı yarısmalarda derece yapması ve ülkenin ve dernegin tanınması sizin icin muhim degilse, bi zahmet siz kopeginizle parkta takılmaya devam edin, zira bu dernegin kurulus amacı bu ırkı once ulkemizde ust seviyelere cıkarmak, ondan sonrada uluslararası arenada temsil etmektir, bilginize.

Nazım bey, benden baska bir ureticiye tahammullde zorlandıgımı yazmıssınız, bu kanıya nerden vardınız acaba? Zira hic bir uretici ya da batın hakkında bu ortamda kimseyi kotuleyen bir yazı/yorumda bulunmadım, bu komplekse nerden kapıldınız bilemiyorum gercekten. Tekrar kontrol ettigimde dogan yavrular icin hayırlı olsun diyerek ureticiye selamlarımı yollamısım. Tüccar zihniyette diger üreticilerimizden neden daha üstte oldugumu acıklarmısınız? hepimiz federasyona ve FCI a baglı kayıtlı ureticileriz, bu soruya verecek cevabınızı cidden merak ediyorum.

sizin icin tüccar zihniyet ureticilik ise, dünya da ki tum ureticiler tüccar demektir, peki siz bu ticarete karsıysanız neden para verip kayıtlı ureticimiz olan şeref ten yavru aldınız? neden bu ticari olaya katkıda bulundunuz?

3 uretici durumunu eger yazımı dikkatli okursanız anlarsınız, "bu siteye kayıtlı" ibaresini zannediyorum ki gozden kacırdınız. Türkiye'de yapılan secereli eşleşmelerin benim imza onayımla federasyona gittigini dusunursek, bi zahmet kac eşleşme ve batın dogdunu bileyim degilmi nazım bey. gene duvara tosladınız :)

"Beni ırkın iyi temsicilerinin nereden çıktığı ilgilendirmiyor, iyi temsilcilerin olması ilgilendiriyor, köpeklerin milliyeti yok benim için. " demişssiniz, tekrar bu dernegin kurulus ve bulunma amacına tamamen zıt ve alakasız bir goruse sahipsiniz.

"Ayrıca buradaki konunun dışında ama bu üretim ve satış zihniyeti Dobermanı bu hale getirdi zaten yalnızca showline bir köpek olarak kalmak üzere ağırlıklı Macar üreticiler sayesinde. Adı üretim oldumu karakter,fizik vs. her şeyi ile oynamak mübah sanırım bu güzel canlıların.

Neyse daha fazla yazmayacağım, kıt bilgimle bu konuda."

demişssiniz, bahsettiginiz ülkede national breeding test zorunlu, ZTP zorunlu olmamasına ragmen ztp siz kopek ve eslesme yok gibi birsey, agırlıklı macar üreticiler demişsiniz, sırbistan, bulgaristan, italya ve rus blogunda macaristandan daha fazla üretici ve yıllık daha fazla batın dogmakta, gene bilgi sahibi olmadan insanlara fikir vermeye calısmıssınız:) duvara tosladınız.

bu dernek 3 sene once kuruldugunda yurt dısında ki kopeklere agzımız acık kalarak hayranlıkla bakar, su IDC de finallere kendi uretimlerimize kalırmıyız diye hayal kurardık. hayallerimizi yavas yavas gerceklestiriyoruz, bunu once yurt dısından aldıgımız kaliteli kopeklerle (2011 ali alvaro vice puppy sieger, 2012 redford di perlanera baby class vp4) daha sonra kendi üretimlerimizle yapmaya başladık.

Resim

şu resim sizi bu kadar rahatsız etmesin nazım bey, rahat olun kopeklerden kazandıgımızı kopeklere harcıyoruz, yarısma olsun sürekli yeni kopek ve yeni kan'lar getirerek. bundan onceki senelerde yurt dısı yarısmalarına kredi cekip gidenlerimiz oldu, ben de dahil. o yuzden sanal ortamda, bu ırk icin hic bir sey yapmamış birisi olarak, gelip insanlara " ahkam" kesmeyin, bilgi sahibi olmadan insanlara fikir vermeye calısmayın. Siz bizi heralde bursalı merdiven altı ureticilerle karıstırdınız, eger bu dernegin ve ya ureticilerin amacının ne oldugunu anlayamadıysanız kopegi aldıgınız ve bu dernegin baskanı ŞEREF ile irtibata gecin, o size işin dogrusunu anlatsın bi ara ki bu iş icin emek veren insanlar icin boyle talihsiz acıklamalar yapmayın.

Sayfa başı

İletiTarih: 13 Eylül 2013, 20:09 
Doberman Master
Kullanıcı avatarı

ha sunu eklemeyi unutmusum, gözden kacırdıgınız ve asıl duvara tosladıgınız konu ben yavruları bu yarısmalara gitmeden, sadece yurt ici yarısmalara giderek bu harcadıgım paraların 1/3 ini harcayarak gene satabilirim, daha cok kar ederim ama TR icinde kalırım.. amac yurt disinda TR'de de cok guzel kopekler uretiliyor dedirtebilmek, gerekirse avrupaya yavru satmak. Benim amacım bu, ve bu amac dogrultusunda sartlarımı zorlayarak yurt dışı yarısmalara gidiyorum. Anladıgım kadarıyla bu bazı insanları komplekse sokmus, yapacak bir sey yok, en kısa zamanda atlatmalarını umuyorum. Neyse ki bu tarz talihsiz cahil acıklamalar bizi bu işten sogutmuyor :) gucumuz yettigince devam.

Sayfa başı

İletiTarih: 14 Eylül 2013, 00:25 
Yavru Dobi
Kullanıcı avatarı

arkadaslar lütfen sakin biraz , eminim kimse burda birbirini kırmak istememiştir ,biraz bilgi eksikliğinden kaynaklanmıs talihsiz acıklamalar diyebilirim, ben devlet görevlisiyim yurtdışında yaşıyorum şu anda güneydoğudayım tekrar yurtdışına çıkacağım Emre beyin dedikleri doğru yarışmalara köpek götürmek öyle azımsanacak bir şey kesinlikle değil hem maddi hem manevi büyük bir yükü var , özellikle türkiye deki üreticilerin bu yarışmalara girmek için harcadığı paraları düşünemiyorum, bu yaptıkları bence büyük bir fedakarlık.Bu ırkı kesinlikle çok iyi temsil ediyorlar kendi kan hatlarını oluşturarak ülkemize gerçek dobermanları tanıtıyorlar.

Bana orda türkiyede ki üretilen dobermanları sorduklarında emre beyin kennel bünyesindeki dobermanları gösteriyorum gururlanarak;düşünün bir de ya bunlar olmasaydı bursa da merdiven altı üretilen dobermanları gösterseydim artık bana ne derlerdi.
Nazım bey de kesinlikle düşündüğünü tam olarak aktaramamış gibi eminim o da bu ırkın gelişmesini can-ı gönülden istiyordur.

bunlar bu ırkın gelişmesi için yapılan tatlı-sert açıklamalardır eminim ve bu forumdaki herkes kültürel elit bir düzeye sahiptir bu yüzden hepimiz burdayız.

Sevgiler

Sayfa başı

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 36 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ DST ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz